0

KWALIFIKOWANY PODPIS ELEKTRONICZNY w e-dowodzie

170,97 zł

139 netto

Adres wydania certyfikatu

Ten produkt wymaga Weryfikacji Tożsamości. Jeżeli chcesz do nas dojechać, w poniższym polu wpisz słowo: BIURO. Jeżeli chcesz aby nasz Weryfikator dojechał we wskazane miejsce (opcja dodatkowo płatna), prosimy o podanie Twojego adresu.
 • Maks. 250 znaków

Kwalifikowany Podpis Elektroniczny w e-Dowodzie

Okres obowiązywania: 1 rok
 • 1 rok
 • 2 lata
 • 3 lata
Znaczniki czasu: bez znaczników czasu
 • bez znaczników czasu
 • zawiera znaczniki czasu

Kwalifikowany podpis elektroniczny w e-dowodzie to zaawansowany technologicznie system umożliwiający elektroniczną identyfikację osoby oraz potwierdzenie autentyczności i integralności danych. Jest to specjalny rodzaj podpisu elektronicznego, który posiada moc prawną i jest uznawany na równi z tradycyjnym podpisem odręcznym.

E-dowód to dokument tożsamości, który został przeniesiony do formy elektronicznej. W przypadku wykorzystania kwalifikowanego podpisu elektronicznego w e-dowodzie, osoba posiadająca taki dokument może składać elektroniczne podpisy, które są prawnie wiążące i mogą być uznawane przez organy administracji publicznej oraz inne podmioty.

Kwalifikowany podpis elektroniczny w e-dowodzie umożliwia:

 1. Składanie elektronicznych deklaracji podatkowych do Urzędów Skarbowych: Podpisy umożliwiają bezpieczne składanie elektronicznych deklaracji podatkowych do Urzędów Skarbowych. Dzięki temu przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne mają możliwość wygodnego i szybkiego przekazywania swoich danych podatkowych w formie elektronicznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

 2. Elektroniczne składanie sprawozdań do eKRS (elektroniczny Krajowy Rejestr Sądowy): Podpisy umożliwiają również elektroniczne składanie sprawozdań do eKRS, czyli elektronicznego Krajowego Rejestru Sądowego. Wymagane dokumenty, takie jak roczne sprawozdania finansowe czy inne raporty, mogą być przesyłane w formie elektronicznej za pomocą kwalifikowanego podpisu. To znacznie ułatwia i przyspiesza proces raportowania danych do rejestru.

 3. Podpisywanie dokumentów JEDZ (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia): JEDZ (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia) to system umożliwiający składanie ofert i realizację zamówień publicznych w Europie. Podpisy pozwalają na bezpieczne podpisywanie elektronicznych dokumentów związanych z tym procesem. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą brać udział w międzynarodowych przetargach i zamówieniach, spełniając wymagania dotyczące autentyczności i integralności podpisanych dokumentów.

 4. Komunikowanie się w ramach platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej): ePUAP to platforma umożliwiająca elektroniczną komunikację z urzędami i instytucjami publicznymi. Korzystając z podpisów można bezpiecznie i legalnie przekazywać dokumenty, wnioski, czy inne informacje do różnych organów administracji publicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. To skraca czas i eliminuje potrzebę fizycznego dostarczania dokumentów.

 5. Podpisywanie Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK): Jednolite Pliki Kontrolne (JPK) to elektroniczne raporty zawierające dane podatkowe, które przedsiębiorcy są zobowiązani przekazywać do organów podatkowych. Podpisy pozwalają na legalne i bezpieczne podpisywanie tych plików, zapewniając autentyczność i integralność przekazywanych danych.

 6. Udział w aukcjach i przetargach elektronicznych: Podpisy dostarczane przez umożliwiają udział w aukcjach i przetargach elektronicznych. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą składać oferty elektronicznie, podpisując je za pomocą kwalifikowanego podpisu. To przyspiesza procesy licytacji i nabywania towarów lub usług przez instytucje publiczne lub przedsiębiorstwa.

 7. Zawieranie umów cywilno-prawnych w formie elektronicznej: Podpisy umożliwiają również zawieranie umów cywilno-prawnych w formie elektronicznej. Dzięki nim można podpisywać umowy na odległość, eliminując potrzebę fizycznego spotkania się stron. To szczególnie przydatne w przypadku transakcji handlowych czy umów zawieranych przez osoby fizyczne i przedsiębiorstwa.

Główne korzyści wynikające z zastosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego w e-dowodzie to:

 1. Autentyczność i integralność dokumentów elektronicznych: Kwalifikowany podpis elektroniczny zapewnia, że dokumenty elektroniczne nie zostały zmienione po podpisaniu. Pozwala to na potwierdzenie autentyczności i integralności dokumentów.

 2. Prawna wiążącość: Kwalifikowany podpis elektroniczny posiada taką samą wartość prawną jak tradycyjny podpis odręczny. Umożliwia to składanie prawnie wiążących deklaracji, zawieranie umów i wykonywanie innych czynności prawnych w formie elektronicznej.

 3. Wygoda i oszczędność czasu: Wykorzystanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego w e-dowodzie eliminuje potrzebę drukowania, skanowania i przesyłania dokumentów papierowych. To oszczędza czas i koszty związane z tradycyjnymi metodami przetwarzania dokumentów.

 4. Bezpieczeństwo: Kwalifikowany podpis elektroniczny jest oparty na zaawansowanych technologiach kryptograficznych, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Chroni on poufność i integralność podpisanych dokumentów.

Zestaw umożliwia złożenie podpisu we wszystkich formatach m.in.:

 • XAdES-BES,
 • XAdES-T,
 • PAdES-BES,
 • PAdES-T.

Wykorzystuje algorytm SHA256 (SHA2).

Opis

Wydawca - Urząd Certyfikacji
Centrum Kwalifikowane Eurocert
Metoda weryfikacji danych osobowych
bezpośrednie spotkanie z weryfikatorem

Specyficzne kody

Poniższe zasady dotyczą usługi Weryfikacji Tożsamości świadczonej przy bezpośrednim spotkaniu z weryfikatorem. Dla produktów ze zdalną Weryfikacją Tożsamości przy użyciu Vouchera aktywacyjnego nie obowiązuje prawo odstąpienia od zawartej umowy kupna-sprzedaży przed upływem 14. dniowego terminu odstąpienia od umowy.

Weryfikacja tożsamości to usługa wymagana przy wydaniu nowego Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego. Usługa może zostać zrealizowana przez każdego partnera Urzędu Certyfikacji Eurocert. Weryfikacja tożsamości może się odbyć:

 • » w siedzibie firmy,
 • » z dojazdem do klienta
 • » lub online (tylko dla produktów z weryfikacją onLine).

W zależności od wybranego modelu weryfikacji mogą Państwo zdecydować o płatności za usługę na etapie składania zamówienia w sklepie podpis.unistyle.pl lub podczas odbioru podpisu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe scenariusze. Wydanie podpisu kwalifikowanego zostanie zrealizowane niezależnie od wybranego scenariusza, a ewentualne różnice polegają na płatności przed lub podczas realizacji usługi weryfikacji. Np.:

Płacę z góry za usługę weryfikacji w sklepie podpis.unistyle.pl

o   Mogę dotrzeć do siedziby UniStyle.pl i wyrobić podpis bez dodatkowych opłat

o   Mogę wybrać innego partnera Eurocert, dotrzeć do jego siedziby i wyrobić podpis, jednak zaakceptuję warunki cenowe usługi weryfikacji proponowane przez  innego partnera


Nie płacę za usługę weryfikacji w sklepie podpis.unistyle.pl. Zrobię to przy odbiorze podpisu

o   Mogę dotrzeć do siedziby UniStyle.pl i wyrobić podpis, a opłatę wniosę na miejscu płacąc kartą lub gotówką

o   Mogę wybrać innego partnera, dotrzeć do jego siedziby i wyrobić podpis, jednak zaakceptuję warunki cenowe oraz formę płatności za usługę weryfikacji proponowane przez  innego partnera


Płacę z góry w sklepie podpis.unistyle.pl za opcję dojazdu do mnie

o   Wskazuję Adres dojazdu oraz opłacam usługę dojazdu w sklepie online wybierając odpowiednią metodę dostawy

Nie płacę za opcję dojazdu w sklepie podpis.unistyle.pl

o   Później zdecyduję, czy odbiorę podpis w jednym z punktów partnerskich, czy zamówię dojazd do mnie i ureguluję należną opłatę na miejscu

 

Czy usługa weryfikacja jest niezbędna podczas odnowienia podpisu?

Nie. Jeżeli posiadają Państwo ważny kwalifikowany podpis to jego odnowienie może zostać zrealizowane samodzielnie za pomocą aplikacji SecureDoc 2.0.  

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

KWALIFIKOWANY PODPIS...

170,97 zł